Časté dotazy

Otázka: Mám už od vašej firmy program Vyčistiť počítač. Robí to isté čo program "Vyladiť počítač"?
Odpoveď: Každý z programov robí inú činnosť. Vyčistiť počítač je určený pre pravidelnú údržbu počítača - bojuje proti tomu, aby sa počítač nezaniesol "odpadom". Vyladiť počítač oproti tomu počítač nastavuje tak, aby bežal lepšie. Rozdiel je zhruba rovnaký ako medzi pravidelnou servisnou prehliadkou a tuningom auta. Viac informácií o tom ako Vyladiť počítač pracuje, nájdete tu
Vhodné je používať oba programy - výborne sa doplňujú.

Otázka: Nemôže program Vyladiť počítač urobiť zmenu, ktorú nechcem?
Odpoveď: Nemôže. Program vykoná len tie zmeny a nastavenia, ktoré Vy vyslovene určíte. Program nevykonáva žiadne hromadné operácie. Položku po položke si tak môžete určiť, čo chcete zmeniť a čo ponecháte v pôvodnom stave. Môžete tak napríklad vyladiť len grafiku a položky majúce vplyv na rýchlosť nechať nezmenené.

Otázka: Ako zistím, čo mám zmeniť a čo nie? Nie som počítačový odborník.
Odpoveď: U každej položky, ktorú môžete zmeniť, je uvedený podrobný popis v jednoduchom a zrozumiteľnom jazyku. Všetko je samozrejme písané po slovensky. Môžete tak jednoducho posúdiť, či je pre Vás dané nastavenie užitočné alebo nie.

Otázka: Čo keď pomocou programu Vyladiť počítač vykonám zmenu, ktorú nechcem? Môžem zmeny vrátiť späť?
Odpoveď: Áno. Akákoľvek zmena sa dá kedykoľvek jednoducho vrátiť do pôvodného stavu.

Otázka: Preinštaloval som počítač a stratil originálne balenie s registračným kľúčom. Musím kupovať program znovu?
Odpoveď: Samozrejme nemusíte. Kontaktujte nás a uveďte čo najviac informácií o vašej pôvodnej objednávke (meno, priezvisko, približný dátum a pod.). Vašu pôvodnú objednávku vyhľadáme a zašleme vám náhradný registračný kľúč.

Otázka: Môžem inštalovať jednu zakúpenú kópiu programu "Vyladiť počítač" na viac počítačov?
Odpoveď: Nie. Je potrebné zakúpiť viac kópií alebo multilicenciu. Licenčné podmienky vám umožňujú prevádzkovať jednu kópiu iba na jednom počítači.

Otázka: Čo keď počítač neskôr prestanem používať a kúpim si nový, výkonnejší. Musím kupovať program "Vyladiť počítač" znova?
Odpoveď: Nemusíte. Stačí keď program na starom počítači odinštalujete a nainštalujete ho na nový. Licenčné podmienky vám tento "prenos licencie" na iný počítač samozrejme umožňujú.

Otázka: Zaisťujete tiež zmluvný servis počítačov?
Odpoveď: Nie. Servisom počítačov a softvéru sa zaoberajú špecializované firmy. Skúste napr. hľadať tu.

Otázka: Pre aké verzie operačného systému je program "Vyčistiť počítač" určený?
Odpoveď: Program je pre operačný systém WindowsTM a to vo verziách 98 SE, XP Home, XP Professional, VistaTM (všetky verzie), Windows 7TM. Program podporuje 32- aj 64-bitové verzie operačných systémov WindowsTM.

Otázka: Keď nakupujem softvér cez internet, mávam občas problémy so získaním dokladu pre účtovníctvo. Ako je to u vás?
Odpoveď: Doklad (faktúru) vystavujeme automaticky ku každej objednávke. Nezabudnite uviesť IČO a DIČ, ak nakupujete pre firmu.

Otázka: Aké je aktuálne číslo verzie? Ako túto verziu získam?
Odpoveď: Aktuálne číslo verzie je 1.1.63. Číslo verzie, ktorú máte nainštalovanú, zistíte v hlavnom okne programu, nad tlačidlom "Registrácia". Pokiaľ máte nainštalovanú nižšiu verziu, mala by sa vám nová ponúknuť automaticky pri nasledujúcom reštarte počítača pomocou zabudovanej funkcie "Automatické aktualizácie".

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Kontaktujte nás