Obrázky programu "Vyladiť počítač"

Kliknutím na obrázok ho otvoríte v plnej veľkosti v novom okne.

Inštalácia programu


Inštalácia zaberie iba 1 - 2 minúty, je jednoduchá a rovnako ako celý program aj návod je kompletne v slovenčine. Inštalátor vytvorí na ploche ikonu, prostredníctvom ktorej môžete program ihneď po inštalácii spustiť.

Základná obrazovka programu


Takto vyzerá spustený program. Počet ovládacích prvkov sme minimalizovali na niekoľko málo tlačidiel, aby bolo ovládanie čo najjednoduchšie. V ľavej časti okna vyberiete, ktorú položku chcete vyladiť. V pravej časti okna sa zobrazí stručný popis a v niektorých prípadoch Stav každej položky je indikovaný ikonou: modrá znamená, že nastavenie je v pôvodnom stave, zelená znamená "Zapnuté" a šedá "Vypnuté". Ak chcete nejakú položku zmeniť, kliknite na ňu. Jednoduché ovládanie, jednoduchý jazyk.

Zmena nastavenia


A takto to vypadá, keď meníte niektorú položku. Pre väčšinu nastavení vyberáte len jednu z troch možností: ponechať v pôvodnom stave, zapnuté alebo vypnuté.

U niektorých položiek máte naviac možnosť zadať vlastnú hodnotu. Takýto prípad je zobrazený na obrázku - ako text titulku Internet Exploreru môžete nastaviť úplne ľubovoľný text.

V ľavej dolnej časti okna si všimnite časový údaj, ktorý Vás informuje o tom, kedy ste danú položku naposledy zmenili.

Rovnaký postup potom môžete použiť pri prípadnom navrátení hodnoty do pôvodného stavu: zvolíte "ponechať pôvodné nastavenie" a stlačíte "OK" - program sám všetko vráti do pôvodného stavu.

Prezrite si výsledok


A tu vidíte výsledok aplikácie vyššie uvedeného nastavenia. Rovnakým spôsobom môžete v programe Vyladiť počítač zmeniť celú radu vlastností Windows - od tých zábavných, cez praktické prispôsobenia uľahčujúce prácu až po voľby, ktoré majú priamy vplyv na rýchlosť počítača.

Zmena titulku Internet Exploreru zabrala približne 30 sekúnd a neboli k nej potrebné žiadne odborné znalosti. Podobne je to i u ostatných nastavení.