Vylaďte si počítač podľa Vášho vkusu a potrieb

Je to rovnaké ako u áut: z výroby sú nastavené tak, aby boli všetky rovnaké, ale s trochou práce môžete získať originál, ktorý lepšie vyzerá, jazdí rýchlejšie a má nižšiu spotrebu.

Prečo si teda nevyladiť rovnakým spôsobom počítač, u ktorého naviac trávi väčšina z nás omnoho viac času než za volantom?
Naviac, narozdiel od ladenia áut, má ladenie počítačov samé výhody:

 • je rýchlejšie (typicky máte všetko hotové za 5-30 minút)
 • omnoho omnoho lacnejšie (žiadne nákupy predražených tuningových súčastí)
 • zvládne ho každý (nepotrebujete servis, odborníka, ani vybavenie dielne)
 • a keď sa Vám raz zmeny prestanú páčiť, jednoducho ich vrátite naspäť alebo vytvoríte iné

Novinka: posledná verzia prináša vylepšenú hlavnú obrazovku programu. Všetky nastavenia sú teraz usporiadané ešte prehľadnejšie.

Ako sa ladí počítač
Každý počítač s operačným systémom Windows TM obsahuje (okrem bežne dostupných uživateľských zmien) takisto množstvo neviditeľných nastavení. Niektoré z nich môžu podstatnou mierou zrýchliť štart, vypnutie či chod počítača. Iné prispejú k rýchlejšiemu internetu. A ďalšími zase môžete zmeniť vzhľad a chovanie systému tak, že bude viac vyhovovať Vaším potrebám, a takisto - len tak pre radosť - vypadať "zaujímavejšie". Čo treba mať v záhlaví okna Internet Explorer - meno Vašej firmy alebo napríklad obľúbeného futbalového klubu?

Väčšina týchto nastavení sa dá zmeniť ručne v tzv. "registri Windows". Táto operácia je ale pre laika pomerne zložitá a tiež sa pri nej dá ľahko poškodiť systém alebo programy. Preto je výhodnejšie použiť program "Vyladiť počítač", v ktorom si v prehľadnom (pozrite sa na obrázky programu) a v slovenskom prostredí vyberiete, čo chcete zmeniť a zmeny jednoducho "odklikáte".

Viac informácií o problematike ladenia počítača nájdete tu

Ako dlho vyladenie počítača trvá? Zvládnem to tiež?
Vyladiť počítač Vám zaberie 5 až 30 minút. Vyladenie zostáva trvalé, až kým sa nerozhodnete zmeny vrátiť späť alebo vyladiť počítač inak, čo môžete kedykoľvek. A zvládnete to tiež. Naše programy denne používajú desaťtisíce ľudí na celom svete. Majitelia firiem, úradnici a sekretárky, maminky na materskej dovolenke, dôchodcovia, dokonca (s vhodným čítajúcim programom) i slepci.
S programom Vyladiť počítač zvládne nastavenie počítača naozaj každý. Objednajte si ho čo najskôr a bude sa Vám pracovať lepšie: na rýchlejšom a ovládateľnejšom počítači, prispôsobenom Vaším potrebám!!

Čo všetko sa dá ladiť pomocou programu Vyladiť počítač

 • Odstraníte zbytočné pauzy: bude se rýchlejšie otvárať menu Start i niektoré okná
 • Nastavíte si vlastný vzhľad: dokážete zmeniť tajné nastavenie Windows, pre zábavu i úžitok
 • Vyladíte využívanie internetu: niektoré činnosti pobežia rýchlejšie
 • Vyladíte vypínanie Windows: počítač sa vypne rýchlejšie
 • Zredukujete množstvo zbytočne vykonávaných činností: Váš počítač bude rýchlejšie štartovať a pôjde rýchlejšie, pretože nebude musieť robiť zbytočnú prácu
 • Odstraníte niektoré nezmyselné meškania: stáva sa Vám niekedy, že sa počítač na chvíľu bezdôvodne zastaví a len si "niečo prežúva?" Nedokážeme to odstraniť úplne, ale aspoň niečo z toho
 • Zmenšíte veľkost systémových údajov - získate miesta na disku

 • Program sa jednoducho obsluhuje, obsluhu zvládne i začiatočník
 • Určený pre WindowsTM XP, VistaTM, Windows 7TM, Windows 8TM, Windows 10TM, pre 32 i 64 bitové verzie.